Přeskočit navigaci »

Teď jste zde: ./

Přihlášeno 0 z 7077 uživatelů | nápověda
Registrace a přihlašování:

Krátké zprávy

1 – 10 11 – 20 21 – 30 31 – 40 další »

13. 02. 2017 (20:56:09)

Po mnoha letech jsem dospěl k závěru, že nastal čas přesunout DrD.cz na můj vlastní server a přestat mu platit hosting. A na to právě došlo.

Kód serveru je opravdu starý a nové PHP zjevně některé staré prasárny nemá rádo, takže některé věci ještě nefungují, ale snažím se je postupně všechny opravit. Možná nic nového neprogramuju, ale z nostalgie to chci rozhodně opravit a udržovat. Mám to tu rád.

datum: autor: Ethan

22. 06. 2011 (10:11:12)

Blíží se vydání nové verze pravidel Dračího Doupěte. Podle autorů nejde o žádné DrD+, ale o hru, která vychází z pravidel DrD 1.6, což mě osobně zní o něco lépe.

Pokud vás tahle novinka zaujala, tak přímo na stránkách obchodu nakladatelství Altar lze najít více informací o chystaném vydání.

datum: autor: Ethan

27. 07. 2010 (00:51:58)

Provádím přesun serveru na novou verzi PHP a MySQL, takže se prosím nelekejte výpadku ani případných chybových hlášek. To nejpodstatnější už je za mnou, teď jen bude třeba opravit ty části kódu, které počítají s PHP4, které už nemáme.

Mnoho věcí přestalo fungovat, postupně je dávám dohromady. Pokud narazíte na chybu, můžete mi dát vědět ve fóru Technická podpora, to už by mělo fungovat. Sám najdu většinu problémů, ale určitě mi něco uteče, takže pomoc s hledáním ocením.

datum: autor: Ethan

28. 11. 2009 (01:21:06)

Po menších potížích nejdříve s modulem pro zpracování textu a pak s databází je snad vše zase v pořádku. Vlivem nápravy databáze asi zmizelo cokoliv z předchozích 2-3 dnů.

datum: autor: Ethan

06. 08. 2008 (14:10:41)

Rádi bychom vás pozvali na devátý ročník turnaje v DrD (22. - 24. srpna 2008).

Tangrob 2008 - Víc než jen turnaj v Dračím Doupěti.

Dva dny plné hraní bez vyřazování. Hlavní kritérium roleplay a zábava.

Slunce vychází nad přístavem a nebe je téměř bez mraků. Vítr od moře rozhání všudypřítomný zápach ryb a odpadu, střechy Alforienu se lesknou pod záplavou paprsků zastíněné pouze věžemi paláce. Celá tato scéna je mírně zkalena přítomností knížecí stráže. Jejich rudé uniformy zaplavují celý přístav, jsou zamlklí, je slyšet jen dupot bot o dlažbu. Nikdo se neusmívá jakoby to nádherné ráno kolem ani nebylo. Ze slunce se blíží tři lodě, vlajky Mongaronské flotily jsou vytažené jen do půle stožárů. Přístav se plní zvědavci, ale ani nikdo z nich nemluví na hlas. Odněkud se ozval smích, který ale náhle přešel ve výkřik bolesti. Tři lodě bez pochyby přivážejí admirála Troela Mongarona, syna knížete z Alforienu. Mladý admirál bude konečně pohřben v rodné zemi. Kdekdo ví jak nesnadná to byla cesta…

Více na RPG.cz »

datum: autor: Ethan

09. 03. 2008 (21:51:46)

DrD.cz už nějaký ten rok existuje a i stávající kód si s sebou nese některé nepěkné věci z minulosti, dokonce i z původní verze (například část struktury databáze). Proto jsem v rámci práce na jiném projektu dospěl k závěru, že dopisovat další funkce k tomu, co už je, a opravování chyb je zbytečné plýtvání silami.

Namísto toho využiju systému, který vzniká právě pro tento jiný projekt (také komunitní portál) a přepíšu DrD.cz s jeho pomocí od základu. Výsledkem bude DrD.cz, jak jej znáte, jen sem tam s malými změnami, ale navíc s hotovým redakčním systémem. Zatím sice bez chatu, ale to nebude problém dopsat, pokud o něj bude zájem. Změny se budou týkat většinou detailů jako jsou třeba záložky nastavení a podobně. Nic zásadního tedy nebude chybět a není čeho se bát. Funkce spíše přibudou, než že by tomu bylo naopak.

Termín jako obvykle nejsem schopen sdělit, ale chtěl jsem se podělit o to, jak probíhá další vývoj DrD.cz. Ve stávající verzi tedy nebudou již přibývat nové funkce, nanejvýš budou opraveny případné chyby, pokud se objeví.

datum: autor: Ethan

23. 01. 2008 (11:59:01)

Plánovaný sraz!

Jelikož mi přišlo velice málo odpovědí ohledně termínu srazu, rozhodl jsem se vás znova zeptat tímto způsobem.

Všichni, kdo mají zájem přijít na sraz v Praze, mi napište do pošty nebo na fórum Fajn putyka (kde se všechno probírá), zda byste měli čas jeden z těchto termínů: 9. února, 16, února nebo 23. února. Všechno to jsou soboty. Dále bych chtěl požádat Pražáky, kteří mohou poskytnout ubytování sebe doma, ať dají taktéž vědět.

Děkuji, Lisbul

datum: autor: Lisbul

17. 01. 2008 (13:30:09)

Po nějaké době jsem se konečně dostal k dopsání věcí, které jsem rozdělal před Vánocemi a dnes jsem je nasadil do provozu. Pokud se vyskytnou jakékoliv problémy, tak jako už tradičně prosím o hlášení chyb do fóra Technická podpora a nebo do pošty. Testování je krásná věc, ale musí to dělat někdo jiný, než ten, kdo to programoval. To je bohužel fakt.

Co nám tedy přibylo? Na všech místech, kde se vyskytuje uživatelská ikona přibylo při kliknutí na ni javascriptové menu s možností zobrazit informace po uživateli a nebo mu poslat poštu. Uživatelé bez javascriptu menu neuvidí a ikony se jim budou chovat tak, jako dosud.

V diskuzních fórech pak je v menu navíc ještě jedna možnost a to odpovědět na příspěvek, u kterého daná ikona je. Kliknutím na tuto možnost se do textového pole na psaní příspěvku vloží kód (ve formátu {reply číslo}: ), který se následně při vložení nebo při zobrazení náhledu převede na potřebné tagy (černý tučný text hlásající jméno uživatele, kterému odpovídáte a po kliknutí na nějž se zobrazí příspěvek, na který odpovídáte). Každý si to může vyzkoušet například právě díky náhledu, aniž by do fóra cokoliv odeslal. Tato funkce nefunguje uživatelům bez javascriptu, nicméně pokud ručně napíšete kód ve formátu {reply číslo}, tak pokud použijete validní číslo příspěvku, kód se převede taktéž.

datum: autor: Ethan

24. 12. 2007 (12:48:33)

Rok se nám s rokem sešel a zase tady máme Vánoce. Přeji vám všem, ať jsou to opravdu svátky klidu a míru. Pod stromečkem nalezněte to, co si tam nalézt přejete a dopřejte si cukroví dle chuti.

Do roku 2008 přeji štěstí a úspěch. A sám sobě i vám přeji, aby už konečně došlo na ten tolik potřebný redakční systém. Nebojte, není to nereálné, je na řadě hned po tom, co mám už teď skoro hotové :o) A od práce mě odlákal shon kolem Vánoc, takže po Novém roce bude zase čas pracovat - teď i já se snažím o svátky klidu a míru, i když tak zatím moc nevypadají…

datum: autor: Ethan

03. 12. 2007 (10:07:30)

Z neděle na pondělí jsem nasadil další změny, na kterých jsem poslední dobou pracoval. Pro ty, kteří by chtěli vědět, co všechno se změnilo přikládám malý seznam:

  • opraveno listování u krátkých zpráv
  • kapitola nápovědy o tom, jaké XHTML značky lze vkládat do fór a jak
  • nahrávání ikonek - nyní je možné nahrát jen ikonky o rozměrech 40×50 bodů, ve formátech PNG, GIF, nebo JPEG, přičemž u PNG je zachován alfakanál, je-li přítomen
  • správa vzhledů (stylů) byla přesunuta do záložky k ostatním osobním nastavením a byl zrušen bývalý implicitní vzhled. Místo něj se teď používá bývalý moderní a žádné jiné alternativy zatím nejsou. Soubory s CSS styly se už nenahrávají na server, ale prostě jen napíšete URL adresu, na které se nalézá soubor drd.css. To zjednoduší správu vzhledů z mé strany a zvětší možnosti z vaší (budete moci použít vlastní obrázky, například)
  • lehce se změnil styl, jakým je zvýrazněna nová pošta

Pokud je někdo natolik schopný, že ovládá CSS, může tedy vytvořit vlastní vzhled DrD.cz a používat ho, případně ho dát k používání ostatním (tím, že jim prozradí URL, na kterou ho nahrál). Sám grafik nejsem a hrát si s barvičkami a podobnými věcmi, když jsou důležitější věci na práci, nemám příliš čas. Dobrovolníky ale jen uvítám.

Jen tak pro informaci, příští změny se budou týkat odpovídání na příspěvky ve fórech a doladění pár detailů kolem toho všeho a pak už přijde na řadu redakční systém. A samozřejmě během toho všeho vždy opravy případných chyb.

datum: autor: Ethan