Přeskočit navigaci »

Teď jste zde: domovská stránka » články » Samuraj

Přihlášeno 0 z 7077 uživatelů | nápověda
Registrace a přihlašování:

Samuraj

  • autor: kraag22 (o autorovi)
  • kategorie: nové povolání
  • datum přidání: 20.02.2003
  • hodnocení: 9.4/10 (diskuse: 36)
  • počet hodnotících: 29
  • počet zobrazení: 16706

Samuraj

Samuraj je velmi nebezpečný bojovník. Většinou si neobléká kovové zboje, protože se ranám vyhýbá a nedoufá, že je zachytí těžká zbroj. Samurajem se nemůže stát kdokoliv a jen těm dobrým je dovoleno studovat bojový styl.

Samuraj je silný i mrštný. Proto se specializuje na techniku boje, ne jako válečník, který bojuje hrubou silou. Samuraj využívá ze zbraní jen meče. A s těmi se postupně zdokonaluje, až se z něj stane mistr. Jelikož musí být při boji pohyblivý, neomezuje se těžkými brněními.

Samuraje můžeto potkat ve dvou případech. Buď je oblečen do svého slavnostního oblečení, to je to známé látkové a ověšené mnoha ozdobymi. To se stává jen vyjímečně, při nějaké oslavě, nebo při trestné výpravě, kdy se chce všem dát najevo, že to byli samurajové. Jinak se samuraj obléká jako každý normální dobrodruh. Takže když ho potkáte na ulici, tak si ho ani nevšimnete.

Základní informace

Jeho základní vlastnosti jsou síla a obratnost. Ale není zaměřený jen na tyto dvě základní, ale i na inteligenci a charismu. Proto ten, kdo se chce stát samurajem, si nejdříve nahodí inteligenci a charismu. Když jsou obě vyšší než 10 tak si nahází normálně zbytek. Pokud ne tak si musí vybrat jiné povolání, na samuraje ho nikdo jiný nevycvičí.

Tabulka vlastností podle povolání
povolání síla obratnost odolnost inteligence charisma
Samuraj 12-17 12-17 x x x

Př: Jsou dva bratři, Tokumota a Mazuk. Jsou to lidé a od mládí se chtěli stát samuraji. Chytří jsou dost a tak záleží jen na charismě. Tokumotovi padne 14 a je přijat, ale Mazuk má smůlu jen 8. Samurajové ho nepřijmou a z něj se asi stane válečník.

Životy základní: 9
Přibývání: 1k8+2
Zkušenosti: jako hraničář

S různými omezeními může nosit až kroužkovou zbroj (viz níže). Jaké zbraně používá v souboji tváří v tvář bude popsáno níže. Nesmí používat štít.

Zbraně

Samuraj se necivčí jen s meči podobnými zbraněmi, ale i s jinými lehkými zbraněmi. Proto dokáže plně využívat lehké zbraně a to jenoruční i obouruční. Střední jednoruční mu také žádné problémy nedělají. Ze středních obouručních dokáže bojovat jen s meči a jejich kombinacemi. Těžké zbraně jsou na něj moc těžkopádné a proto bojuje jen s upravenými jednoručními meči. Ty mají trochu prodloužený jílec, aby se daly držet v obou rukách. S takto upravenými jednoručními težkými meči, bojuje obouručně (počítají se jako obouruční střední). V používání střelných zbraní se necvičí a tak je nedokáže použít. Používá jen lehké-vrhací.

Zbroje

Samurajský styl boje vyžaduje alespoň částečnou pohyblivost. Proto samuraj nemůže používat rytířskou a plátovou zbroj. Kroužková je na něj také dost těžká, proto se mu v ní nebojuje tak dobře. To je vyjádřeno postihem -1 k ÚČ a -1 k OČ. V šupinové, kožené a vycpávkové bojuje normálně. Když ale bojuje úplně beze zbroje, tak má bonus +1 k ÚČ a +1 k útočnosti.

Odolnost vůči bolesti

Samuraj je od první úrovně cvičen k odolávání bolesti. Je to sice velmi náročná a bolestivá součást výcviku, ale pokud samuraj vydrží, tak je schopen bojovat i tehdy, když už se ostatní zhroutí. To se neprojevuje jen v boji, ale i kdykoliv jindy. Samuraj cítí bolest normálně, ale dokáže se jí postavit. A to i když to nečeká. Pokud se tedy nešikovný samuraj polije vařicím čajem tak ani nevykřikne (nemá důvod). Jestliže se někdo pokouší mučit samuraje, tak to nemá vůbec jednoduché.
To se v boji projeví neuvěřitelnou odolností samuraje. Nemá mez vyřazení a postih za méně než 1/3 životů. Navíc dokáže bojovat i pokud jeho životy klesnou pod nulu. A to až na dvojnásobek úrovně. Po skončení boje se ale samuraj zhroutí a pokud ho někdo nevyléčí, tak za 1 směnu zemře. Během této poslední směny se samuraj počítá jako vysílené postava.

Při mučení si samuraj hodí proti pasti Odl+Char+Žvt~6-15 (past zívisí na síle mučení) ~podlehne/nepodlehne. Pokud samuraj past přehodí o 5 a více tak se může svým mučitelům klidně vysmát do tváře.

Příklad: Tokumota je už na 4. úrovni, je tedy z boje vyřazen až když je v -9 a méně životech.

Příklad: Jednou Tokumotu chytí temný kouzelník a začne ho mučit. Je v tom opravdu dobrý a používá i nějaká pekelná kouzla. PJ určí past na 14. Tokumota má Odl +2, Char +1, Žvt je 1. Tedy dohromady je to 4 + hod 1k10. Hodí si a padne mu 10. To je úspěch a kouzelník se přes veškeré své snažení nic nedozví.

Rychlost v souboji

Samurajové se snaží soupeře zabít co nejrychleji a cvičí se na velice rachlý začátek souboje. To se projeví tím že v prvním kole souboje vyhrají iniciativu (v rozšířeném soubojovém systému +2 k INIC).

Specializace

Samuraj je mistr v boji s meči podobnými zbraněmi. Pokud bujuje s jedním určitým typem mečovité zbraně (např. široký meč) a získá 700 bojových zkušeností, získá bonus s tímto druhem zbraní +1 k útočnosti. Po získání dalších 1500 přibude bonus +1 k ÚČ. A nakonec po získání dalších 2500 zkušeností se bonus k útočnosti změní na +2.

Příklad: Tokumota je velmi schopný a už získal bonus +1 k útočnosti s širokým mečem a kombinací krátký meč a dýka. Nejvíce se ale specializuje na dlouhý meč s tím má už +1 k ÚČ i k útočnosti.

Učení

Samuraj není jen bojovník, ale jeho zájmy sahají i do jiných oblastí. Věnuje se i umění a čtení starých svitků. To se projeví tím, že při určování profibodů mu vzroste inteligence o 4 a charisma o 3 (a to i na první úrovni při určování počátečních dovedností).

Čest

Samurajové jsou docela čestní tvorové. Je to sice čest trošku odlišná od zaběhnuté představy, ale je. Samuraji se učitel snaží vštípit aboslutní poslušnost. Jakýkoliv neuposlechnutý rozkaz je jasným rozsudkem smrti. A obyčejné umučení proti tomu nic není. Proto se skoro nikdy nestane, že by žák neuposlechl rozkaz učitel.

Tato čest je nijak neomezuje v jednání s nepřáteli nebo kýmkoliv kromě učitele, a dalších členů řádu (kteří jsou výše než on).

Na prvních úrovních samuraj dostává i velice nepříjemné a bolestivé rozkazy. Někdy se stane, že žák odmítne učitele poslouchat, pak ho musí co nejrychleji zabít. To se žákovi ale skoro nikdy nepovede, protože učitel je lepší bojovník a skoro nikdy není se žákám sám.

Příklad: Náš lidský samuraj Tokumota se setká s barbarským válečníkem. Vidí že ten má plátovou zboj, bastard a štít. Zato on má jen dlouhý meč a koženou zboj. Proto se začne vydávat za potulného paladina boha Auriona. Barbar nemá důvod mu nevěřit a tak dál cestují spolu. V noci má Takumota druhou hlídku. Když vidí, že barbar spí, tak ho omráčí a sváže. Protože nutně potřebuje peníze tak ho okrade a přemýšlí jestli ho zabije. Bez výbavy mu není nebezpečný a tak ho nechá svázaného osudu napospas a odejde do města prodat jeho věci.

Příklad: V okolí chrámu se potuluje medvěd a zabíjí vesničany. Učitel si zavolá Takumotu a řekne mu, ať si vezme jen dýku a jde ho zabít. Ten přikývne a říká si jakou blbost si zase jednou jeho mistr vymyslel. Za to se mu určitě někdy pomstí. Ale příkaz poslechnout musí a tak jde. V lese si s pomocí lovce z jedné vesnice najde medvědovu stopu. A připraví past. Je to vlastně přikrytá díra.Tam medvěda naláká a ubije. Vrátí se za učitelem a řekne, že úkol splnil.