Přeskočit navigaci »

Teď jste zde: domovská stránka » články » Dvanáct Sošek Almiru

Přihlášeno 0 z 7077 uživatelů | nápověda
Registrace a přihlašování:

Dvanáct Sošek Almiru

  • autor: kraag22 (o autorovi)
  • kategorie: recenze
  • datum přidání: 30.12.2001
  • hodnocení: 2.9/10 (diskuse: 8)
  • počet hodnotících: 7
  • počet zobrazení: 6941

Je to popis samostatného fungujícího světa. Je zde asi desítka států, každý má své zvláštnosti, své problémy. Každé zemi je věnováno pár stránek jako obecný popis a stručně naznačeno, co se může odehrávat při příchodu postav. Na tento kontiment číhají dvě velice vážná nebezpečí. A to trollové a temný čaroděj-theurg. Naneštěstí pro lidské obyvatele Almiru, nejsou to jen tak nějací trollové. Jsou pěkně drsní. Průměrný troll je na 7. úrovni a je to bojovník. A temný theurg. Ten na počátku osídlení vytvořil 12 mocných sošek. Pak byl svržen do pekel. Nyní znovu vylezl se schopnostmi theurga a čaroděje na 36. úrovni. Jde mu o to, aby získal všech 12 sošek. V tom mu musí družina zabránit a samozřejmě zachránit svět.

Celý Almir je vykreslen na detailních mapách A4, je jich celý sešit. V mapách jsou vždy zakresleny nestvůry a okolo nich oblouky, které určují jaká je pravděpodobnost, že je družina potká. Mapy jsou dobré, ale ty potvory jsou umístěny někdy dost nešťastně, například lupiči jsou nedaleko hlavního města a okrádají skoro všechny, kteří projíždějí okolo. Dost mě vytočilo, že ostrov pirátů je "velkej jako kráva" a je asi 70 mil od pobřeží a nikdo neví kde je. Piráti totiž prozíravě ukradli mapy a dali místo nich podvržené kopie. U dalších ostrovů by se to dalo pochopit, jsou totiž dost daleko.

Teď popíšu nějaká království. Většina je popsána dobře, ale něco mi tady už dost vadí. Tak například hobiti a kudůci, jsou hned vedle trollů a samozřejmě nemají skoro armádu. Jak se brání? No, přišlo pár elfích kouzelníků a dvě stěny asi 500 mil dlouhé. Při průchodu první na tebe zaútočí dvojník a druhá se jmenuje stěna blesků. Proč jsou nějaké problémy s trolly? Když je magie tak mocná, mohli by třeba obehnat jejich hory taky takovou stěnou a byl by pokoj. A pak je tady Aliance. Je to jakési sdružení které je po celém Almiru, je mocnější něž všichni králové dohromady. Vedou ji nejmocnější postavy na Almiru (5 postav na 36. úrovni, od každého povolání jedna. Každý z nich ná dva zástupce na 24. úrovni. např čaroděj na 36. má pobočníky mága a čaroděje na 24.). Samozřejmě má nejlepší vojáky, nejlepší magické zbraně, nejlepší obchod a největší pevnosti,... . K její hlavní pokladnici je pět klíčů, každý velitel má jeden. Například si pěstují magenergii na magických polích okolo kterých si nasázeli dravé keře, aby jim tam nikdo nelezl. Jen na severu "nebuzej", protože barbaři se nedají.

Pak jsou tady ještě ledoví obři, dva by zvládli drižinku na 9. úrovni jako nic. A proti nim bojují barbaři. Jejich bojové hodnoty jsem ani nezkoušel vytvářet. To u trollů jsem to zkusil, už na první úrovni byli strašně silní. Zkoušel jsem hrát podle pravidel DrD-svět, za trolly jsem hrál co nejhůř a s lidmi jako by věděli všechno a měli strašný štěstí, stejně neměli šanci.

Mezi artefakty mě vytočil elfí legendární artefaktový luk 12/+2. Ne že by byl slabý, ale já si legendární artefakt představuju jinak, než jen maximálního démona. Divně taky vypadá artefakt: zrcadlo které má schopnosti laseru (přibližně). Nejmocnější artefakty jsou bezesporu sošky. Každá má svou schopnost a navíc čím víc jich má jeden majitel tím jsou mocnější. Ale tyto schopnosti jsou dost slabé. Když jich máte všech 12, což je skoro nemožné, tak získáte jinou zranitelnost, nepůsobí na vás obyčejné zbraně a kouzla o něco méně. Ne, že by to bylo slabé, ale když je získá zlý čaroděj, tak ho nic nezastaví. A když jich nemáte všech dvanáct, tak získáváte jen nějaké čtení myškenek (sehnat sošku je strašně těžké).

Almir je popsaný svět, s pár chybami, ale s těmi si jako PJ klidě poradíš a svět si můžeš upravit tak, aby se ti líbil. Já bych zeslabil trolly a ledové obry, vyhodil alianci, zničil stěny blesků a nedával bych tam težení. Asi bych nechal sošky, ale ne útok temného theurga.

S Asterionem se Almir nedá srovnávat v ničem, je oproti němu nic. S Tarií to jde, oproti Tarii je kompletní.