Přeskočit navigaci »

Teď jste zde: domovská stránka » články » Kniha kouzel II.: Pečování o knihu

Přihlášeno 0 z 7077 uživatelů | nápověda
Registrace a přihlašování:

Kniha kouzel II.: Pečování o knihu

  • autor: Agupi (o autorovi)
  • kategorie: pravidlo
  • datum přidání: 22.10.2001
  • hodnocení: 9.0/10 (diskuse: 6)
  • počet hodnotících: 3
  • počet zobrazení: 3880

Kouzelnická kniha je pouze obyčejná kniha, takže má-li kouzelník zájem o lepší, musí si ji sám koupit. Stejně tak si musí sám obstarat i knihu pomocnou, chce-li ji využívat.

Základní knihou je kniha obyčejná vázaná v kůži, s pergamenovými listy (kouzelník si může samozřejmě obstarat i lepší). Cena této obyčejné knihy je 10 zlatých. Tuto knihu si může dát kouzelník upravit tak, aby byla v co největším bezpečí.

Ochrana proti promoknutí

Lučebná ochrana listů před poškozením vodou - vodě odolá i písmo v knize zapsané.

Cena: 50 zlatých.

Ochrana proti lučbě

Lučebná ochrana knihy tak, aby odolala veškerým běžně užívaným lučebninám.

Cena: 100 zlatých.

Ochrana proti poničení

Magická ochrana knihy proti násilnému poškození. Kniha může získat obranné číslo až 20, přičemž na každý stupeň OČ se při úpravě spotřebují 3 magy.

Cena: 100 zlatých za 1 stupeň OČ.

Ochrana šifrováním

Magická ochrana zapsaných textů kouzlem, které každý zapsaný text zašifruje, a číst jej umožní pouze majiteli nebo osobám dle jeho uvážení. Past (Int) na rozluštění šifry může být až 30, přičemž na každý stupeň pasti se spotřebují 4 magy.

Cena: 100 zlatých za 1 stupeň pasti.

Ochrana utajením

Kniha je v tomto případě "oživena" démonem, který každý zapsaný text pohltí, a zobrazí jej pouze majiteli nebo osobám dle jeho uvážení (kniha je tedy napohled prázdná). Démona nelze (je vázán) vystrnadit alchymistovým svitkem proti démonům, lze jej pouze vymýtit - v tom případě mizí i se všemi texty... Jedinou možností, jak text knihy získat proti vůli démona, je porazit jej v mentálním souboji.

Pro tyto případy má démon parametry:
Životaschopnost: 12
Inteligence: 20
Magenergie: 45

Cena: 15000 zlatých.

Jednotlivé způsoby ochrany lze samozřejmě kombinovat, celkovou cenu pak kouzelník dostane součtem jednotlivých částek. Součtem použité magenergie dostane vázanou magenergii knihy.

Příklad: Kouzelník Anderion si pořídí knihu (10 zl) s ochranou proti lučbě (100 zl), s obranným číslem 15 (15*3=45 magů, 1500 zl), šifrovanou s pastí na rozluštění past (Int)~20 (20*4=80 magů, 2000 zl). Celkem tedy Anderion zaplatí 3610 zlatých a v knize je vázaných 125 magů (je alchymisty "viditelná").