Přeskočit navigaci »

Teď jste zde: domovská stránka » články » Temná alchymie

Přihlášeno 0 z 7077 uživatelů | nápověda
Registrace a přihlašování:

Temná alchymie

  • autor: Agupi (o autorovi)
  • kategorie: pravidlo
  • datum přidání: 23.09.2001
  • hodnocení: 9.5/10 (diskuse: 0)
  • počet hodnotících: 2
  • počet zobrazení: 13593

Vážení druhové ve vědách lučebných, pozor!

O temných mázích se ví velmi mnoho. Ví se, koho vzývají, známe řadu jejich znamení a symbolů, často víme, čeho jsou schopni. Jsou však i jiná povolání, která se mohou zvrhnout - obecně pak všechna, která se zabývají magenergií volnou či vázanou. Proto můžeme (ač ne tak často) narazit na temného pyrofora, theurga či druida. U chodců je výskyt "temného" takřka neznámý.

Já, Agupi, jsem se sám setkal s několika temnými theurgy a mohu říci, že ač nejsem zcela bez chyby, jejich zloba mne zaráží.

Jak je to s magenergií?

Kladnou magenergii nevyhledávají a čerpají nejraději na místech vražd a hromadných úmrtí. Na takových místech získávají magenergii v naprostém osamění pomocí astronu. Za každou bytost, která v okruhu deseti sáhů od místa, kde theurg čerpá, zemřela nejdéle před rokem, získá temný jeden mag za každou hodinu soustředění. Na popravištích tak dokáže temný theurg získat za jedinou noc tolik magenergie, kolik získá jeho o cosi lepší druh mnohatýdenním snažením.

Vyzískanou magenergii temní ukládají do lektvarů ze směsi hadího jedu, drcených upířích zubů a prokletého mešního vína. Do jednoho lektvaru (obsah plného jedového váčku, jeden drcený upíří zub, desetina čtvrtky prokletého vína) dokáže temný podle úrovně navázat 50+Úr.zk. magů. Dávkování magenergie do nejrůznějších lektvarů se pak provádí odměřením příslušného počtu kapek.

Dále pak temnou magenergii získávají z různých zlých stvůr počínaje destilací nemrtvých a konče zabíjením zvrhlých (černých) jednorožců pro jejich rohy.

Zvrácenou magenergii často od temných theurgů nakupují jejich temnotou zpříznění kolegové - pyroforové. Ti ji používají do jedů (podaří-li se mi zjistit podrobnosti, popíšu je v některém z dalších svitků).

Jak je to u temných s lektvary?

Základním znakem jest, že temný theurg nevezme do rukou surovinu obsahující magenergii kladnou a má-li připravit lektvar pro postavu dobrou či ne zcela zlou, musí lektvar "zvrátit od temna". Takové "zvrácení" vyjde temného theurga na dvojnásobek magenerie a dvě kola na přípravu navíc. Tyto "zvrácené" lektvary pak pro normální postavy fungují běžným způsobem, temnému však ubírají mu tolik životů, kolik bylo investováno magů. Stejně tak lektvar připravený z temné (nezvrácené) magenergie stejným způsobem škodí normální postavě.

Ještě komplikovanější to je s léčivými lektvary - tam je "nevhodný" uživatel lektvaru zraněn za magenergii plus za tolik životů, kolik by léčivý lektvar vyléčil! Temní mágové tedy mohou být léčení temnými theurgy...

Pozoroval jsem také jednu zajímavou věc. Temný theurg, který si při neopatrné manipulaci potřísnil ruku lektvarem z magenergie normální (rozuměj kladné), měl ruku jakoby spálenou (pro PJ - za každé načaté tři magy a 1 kolo 1 žt) a ihned ono místo potíral výtažkem temné magenergie.

Vyvolávání elementálů a bhutů

Pozoroval jsem jednoho z temných při vyvolávání Salamandrů a Zij - při té příležitosti jsem zjistil, že jeho potřeba magenergie na vyvolání posla ohně je pouze poloviční!

Později, při vyvolání Haqua, se potřebou magenergie temný neodlišoval, ale zatáhlo se dobře v okruhu dvou mil a zjevení Haqua bylo provázeno mnohými blesky a hrozivým hřměním.

Na druhou stranu se temným příliš nedaří při vyvolávání poslů vody. Mají příliš rádi oheň a tak, neinvestují-li dvojnásobek magenergie potřebné k vyvolání posla vody, zdaří se vyvolání pouze v 50% případů.

Spojení se sférami

Pozoruhodné výsledky mají temní theurgové při vyvolávání démonů a spojeních s astrálními sférami.

My, normální (netvrdím, že právě "hodní") theurgové, se zoufale snažíme vyhnout démonům posedlosti všech sfér - temní je však dokážou z příslušné sféry vyvolat právě tak, jako jakéhokoli jiného démona. Mohou být tak napadeni jedině larvou, které se - tak jako my - nedokážou příliš dobře bránit.

Mnohem častěji však se jim však daří vyvolávat tzv. antidémony při pokusech o vyvolání démonů obranných (ti přitahují útoky) a útočných (místo zvýšení ÚČ ho sníží). Nikdy se jim také nepodaří vyvolat nezvráceného démona flétny, meče, lásky a štěstí.

Při spojení s astrálními sférami "moci" (Hasiel, Aladiah, Laviah, Nahaiah, Zezael, Móbael, Hariel, Akcamiah) mají temní pouze poloviční pravděpodobnost neúspěchu. Jejich temný pán zřejmě tyto sféry využívá a svým služebníkům je při přístupu do nich nápomocen.

Toto je jen malý kousek toho, co je, avšak vše, co se mi dosud o temných podařilo zjistit. Nesetkal jsem se však se "špičkkami" temné thurgie. Podaří-li se mi to někdy (a vyjdu ze setkání živ), podám vám zprávu co nejobšírnější, abych před temnými theurgy ochránil nás, jen průměrně špatné.