Přeskočit navigaci »

Teď jste zde: domovská stránka » články » Čtyři pravdy o DrD.cz » komentáře ke článku

Přihlášeno 0 z 7077 uživatelů | nápověda
Registrace a přihlašování:

Komentáře ke článku Čtyři pravdy o DrD.cz

Za zde uvedené komentáře jsou odpovědní jejich autoři, nikoliv provozovatel nebo majitel serveru DrD.cz.

Abyste mohli komentovat, musíte být přihlášeni.

To víš, server jsem dál nijak nevylepšoval, hru samotnou taky lidi už tolik nehrají, tak to prostě nějak odumírá. Jak jsem ale nadhodil v jednom z fór, samotného by mě zajímalo, jak by se dal server oživit, aniž by to znamenalo vrátit se jen k původnímu konceptu a tedy zaujmout maximálně desítky lidí. DrD prostě netáhne, rozhodně ne jako jediný námět.

Asi by se měla přidat pravda další :/ a tou je, že již všichni věrní opustili řady DrD.cz :/

Myslím, že se s tím vším dá jen souhlasit. Jen dovolte, abych si trochu přisadil:

Pravda druhá... zde se Ethan dotýká jedné myšlénky, o které si myslím, že je často neochopena. Mnozí "dračákem" žíjí a všimněte si, že v uvozovkách je jen slovíčko dračákem. To slovíčko žijí totiž nemyslím v přeneseném slova smyslu. Pro mnohé je DrD skutečnějším životem - jejich existencí reálnější, než vlastní život ve společnosti. Několik takových lidí jsem za svůj život už potkal i ve skutečnosti. Je to pochopitelné u malého nadšeného chlapce, protože děti - jak vám poví každý pedagog - mají problém s rozlišením skutečnosti od něčeho "jako". Časem z toho vystřízliví, zbudou jim krásné zážitky a vzpomínky a vše je super. Ale občas se stane, že někteří lidé tímto světem žijí a zapomínají si tvořit svůj skutečný reálný svět kolem nich. A pak nastanou potíže... Pamatuji si, jak jsem jednou rozčílil jednoho mého malého kamaráda, který mi ve svých dvanácti letech začal nadšeně vykládat, co všechno umí na skateboardu. Já se ho jen zeptal, k čemu mu to bude, až bude hledat zaměstnání - jestli to bude moci použít v životopise, nebo jestli mu tato schopnost něco dá do života a... no, oheň byl na střeše. Dnes už z toho naštěstí vyrostl.

Já sám jsem si zase strašně rád četl dobrodružné knížky, později fantasy, protože jsem v nich vždycky snil o tom krásném místě plném hrdinských činů, plných ctnosti a přátelství, tedy věcí, kterých mi v běžném životě dost chybělo. Naštěstí jsem si včas uvědomil, že když budu celý den zalezlý u svých knížek, tak si sám jen odříznu cestu něco takového zažít ve skutečnosti a o to víc po tom budu jen toužit a o to víc budu o tom číst a tím zase méně strávím času s mými přáteli a já tím budu mít o to větší nedostatek reálných příběhů klamarádství, cti a hrdinství... A tak jsem si jednoho dne řekl, že kniha mi neuteče a je dobrá na dobu, kdy zrovna nikdo v mém okolí nechce se mnou vyrazit nikam za dobrodružstvím. Ale abych odkládal nějakou výpravu, expedici, či jen návštěvu kamaráda kvůli knížce, byť by byla sebelepší, to je holý nesmysl.

A co se týče demokracie, na tu mám svůj vlastní vyhraněný názor: Demokracie je jen totalita většiny. Nic víc, nic míň.

Škoda, že z tohohle pískoviště už odvozili všecehn písek a dětičky se na něj chodí jen smutně koukat.

Tento článe je dle mého názoru naprosto výstižný je určujícím faktorem pro rozumného člověka, který se rozhodl dělat něco pro zábavu a ostatních sděluje jak se mají chovat a co musí respektovat. Pravda třetí: Jak je to s demokracií na DrD.cz?

Nechci vypadat neoriginálně, ale.........prostě hezkýý.

Vystizne, dlouhe, srozumitelne, jasne, presne a lehce pochopitelne.

Já jsem měl taky ten nápad, jakmile jsem to začal číst. Mělo by to být někde viditelné stejně jako nápověda, ne jen jako nějaký článek.

Dal bych na něj trvalý odkaz kamsi do menu, aby jsi ho nemusel každou chvíli vypisovat. :) Jinak myslím, že je to vcelku srozumitelné, vystihuje to všechno, co nám tu postupně cpeš do hlavy už nějaký ten rok. :)

Taky jsem měl ten článek rozepsaný skoro 3 týdny. Ale myslím, že - sice trochu chaoticky, ale i tak celkem jasně - se mi podařilo formulovat několik nejdůležitějších faktů.

To s tim piskovistem jsi napsal presne... presne proto to moje piskoviste skoncilo :)